Kredyt na mieszkanie pod klucz

Na rynku nieruchomości pojawia się coraz więcej deweloperów, którzy oferują swoim ewentualnym klientom tak zwane mieszkanie pod klucz. Jest ono całkowicie urządzone i po prostu gotowe do zamieszkania. Z tego rozwiązania korzysta naprawdę wiele osób, wydaje się to opłacalne i rozsądne. Okazuje się jeszcze, że banki udzielają również kredytu na wykończone mieszkanie i z takiej oferty można skorzystać.

Poszczególne banki bardzo chętnie udzielają pożyczek na mieszkanie pod klucz. Jest to oczywiście warunkowe konkretnymi czynnikami. Przede wszystkim należy wziąć tutaj pod uwagę poczucie bezpieczeństwa i gwarancję. Gotowa do zamieszkania nieruchomość stanowi najlepsze zabezpieczenie, jest ono najbardziej wiarygodne. Bank nie powinien nam zatem robić żadnych trudności, cel kredytu będzie zarówno określony, jak i znany analitykom finansowym.

Jeżeli jednak zamierzamy wziąć kredyt na gotowe mieszkanie, musimy pamiętać o kilku bardzo ważnych zasadach. Istotna jest tutaj przede wszystkim wysokość pożyczki, jaką chcemy uzyskać od banku. Nie do końca zależy ona od naszego zdania. Okazuje się bowiem, że bank wysyła do danej nieruchomości własnego specjalistę w zakresie wyceny mieszkania. To właśnie on podejmuje decyzję, co do jego wartości. Jeżeli uzna, że wcale nie jest ono warte tyle, na ile zamierzaliśmy zaciągnąć kredyt, sytuacja nieco się komplikuje. Trzeba wówczas samodzielnie pokryć różnicę i zapłacić z własnej kieszeni.

Nie ma powodu natomiast, aby zawracać sobie głowę finansami. Oprocentowanie takiego kredytu jest bowiem takie samo, jak ma to w przypadku innych świadczeń oferowanych przez bank. Kupowanie mieszkania pod klucz staje się coraz bardziej popularne i w niektórych sytuacjach okazuje się naprawdę dobrym rozwiązaniem.

Sprawdź najlepsze rozwiązania finansowe:
kalkulator kredytowy hipoteczny 2017
kalkulator kredytowy gotówkowy 2017
chwilówki online kalkulator 2017
bankowe kredyty konsolidacyjne 2017