Konta oszczędnościowe coraz popularniejsze

Odkładanie pieniędzy dla większości z nas stanowi niestety problem. Niektórzy twierdzą, że ich dochody nie pozwalają im na to, aby oszczędzać, inni są zdania, że na oszczędzanie przyjdzie jeszcze czas. Tymczasem im wcześniej zaczniemy odkładać pieniądze, tym szybciej osiągniemy wolność finansową.

Posiadanie nadwyżki w domowym budżecie, pozwala w większym stopniu cieszyć się życiem, mając świadomość, że nasz byt nie jest zależny od wypłaty, zyskujemy większe poczucie bezpieczeństwa. Warto oszczędzać niezależnie od tego, jakie mamy dochody.

Jeżeli podjęliśmy decyzję o oszczędzaniu, można zastanowić się nad ulokowaniem swoich pieniędzy na koncie oszczędnościowym (zobacz oferty kont oszczędnościowych na Ekpu.pl). Jest to produkt bardzo popularny, który daje możliwość odkładania pieniędzy od zera. Poza tym warunki użytkowania rachunku oszczędnościowego dają dużą swobodę dysponowania gotówką, inaczej niż w przypadku lokat, gdzie pieniądze są zamrożone, a za wcześniejszą wypłatę zgromadzonych oszczędności tracimy odsetki. Coraz więcej Polaków oszczędza, miejmy nadzieję, że będzie to tendencja wzrostowa. Wiele osób zdecydowało się oszczędzać, gdyż zdało sobie sprawę, że wypłacane przez państwo emerytury nie pozwolą im w przyszłości godnie żyć; na pewno wzrosła też świadomość społeczeństwa. W sieci można znaleźć coraz więcej blogów oraz stron internetowych poświęconych tematowi oszczędzania i wolności finansowej.

Jak działa konto oszczędnościowe?

Konto oszczędnościowe to rachunek, który umożliwia gromadzenie nadwyżki gotówki. Jest to forma bezpiecznego gromadzenia oraz pomnażania oszczędności. Rachunek oszczędnościowy różni się od zwykłego konta osobistego tym, że jest lepiej oprocentowany. Można powiedzieć, że jest to połączenie konta osobistego i lokaty. Oczywiście każdy bank ma swoje warunki korzystania z takiego rachunku, przeważnie pierwsza wypłata jest bezpłatna, jednak za kolejne trzeba już ponieść koszty. Bez wątpienia jest to dobre rozwiązanie dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z oszczędzaniem. Wprawdzie w ten sposób nie możemy liczyć na duże zyski, ale jest to dobra opcja na przechowywanie pieniędzy. Obecnie każdy bank ma w swojej ofercie konto oszczędnościowe, to gdzie zdecydujemy się ulokować wolne środki powinno zależeć od tego, jakie ryzyko jesteśmy w stanie podjąć oraz przez jaki czas chcemy w ten sposób gromadzić oszczędności.

Sprawdź najlepsze rozwiązania finansowe:
kalkulator kredytowy hipoteczny 2023
kalkulator kredytowy gotówkowy 2023
chwilówki online kalkulator 2023
bankowe kredyty konsolidacyjne 2023